SPA, zdrowie i uroda

informacje o zabiegach dla urody w Warszawie

 

Minerały w masażu

 

Wszystkie minerały tej planety dostarczają nam  ciekawych właściwości terapeutycznych oraz energetycznych ,  funkcjonują  jak baterie, są przekaźnikami  energii  i wszystko zależy od  rodzaju kamienia, kryształu i od  rodzaju jego składu.

Od niepamiętnych czasów kamienie towarzyszyły człowiekowi i  pomagały mu w wielu czynnościach życiowych. Już  starożytne kultury egipskie i celtyckie  wiedziały  doskonale, że energia wibracji niektórych kamieni i ich wzajemne oddziaływanie łączą się z podobnymi siłami ciała  i działają na nie leczniczo  i  upiększająco.

Kamienie potrzebują  tysięcy  lat, aby uformować swą strukturę, ponieważ musi być do tego właściwa temperatura, odpowiednie ciśnienie, oraz co najtrudniejsze – później obniżenie temperatury, aby w ten sposób mogły zamknąć w sobie ogromną siłę i magię działania na organizm człowieka.

W dzisiejszym świecie  właściwości kamieni powróciły do łask i służą  ludziom w wielu terapiach  antystresowych, relaksujących i przeciwbólowych. Wykorzystują je masażyści wykonując masaż kamieniami. W gemoterapii, czyli leczniczej terapii kamieniami, używa się różnych rodzajów kamieni, pocyznajc od najzwyklejszych aż po kamienie szlachetne i półszlachetne oray liczne naturalne kryształy.

Kamienie są dobrodziejstwem z głębin Ziemi – jest to dar którego nie można niedocenić. Sprawiają one, że jesteśmy fizycznie naenergetyzowani i w duchowej harmonii.
Silne energie powstające w trakcie wykonywania masażu kamieniami mają efekt harmonizujący i oczyszczający, pozwalają na wejście w stan ciszy i spokoju. Zastosowanie w masażu zarówno dłoni, jak i kamieni pozwala na nawiązanie intensywnego kontaktu z unikalną energią kamieni i uniwersalną energią przepływającą w kierunku kluczowych miejsc blokady. Ta unikalna terapia z zastosowaniem kamieni jest bardzo efektywna i przynosi lokalne i systemowe zmiany w ciele,  także ma wpływ na centra energetyczne w ciele i równowagę umysłu.
WPŁYW CIEPŁYCH I ZIMNYCH KAMIENI NA CIAŁO:

  • Przyspieszenie pracy serca,
  • rozszerzenie naczyń krwionośnych,
  • rozluźnienie tkanki łącznej,
  • zwiększenie poziomu metabolizmu,
  • zwiększona migracja leukocytów.

Zimne i ciepłe kamienie mogą być stosowane w celu zwiększenia przepływu krwi w niedokrwionych rejonach ciała, lub jego zmniejszenia w miejscach przekrwionych. Dokładne miejscowe zastosowanie ciepłych i zimnych kamieni wywiera wpływ nie tylko na bezpośrednie otoczenie, ale także na inne miejsca ciała za pośrednictwem systemu nerwowego. W masażu kamieniami skóra nad danym narządem pozostaje z nim w ścisłym związku. Wymienne zastosowanie ciepłych i zimnych kamieni stymuluje mikrokrążenie i zużycie tlenu. Zastosowanie zimnych kamieni także stymuluje zmiany na poziomie komórkowym, co oznacza, że działa na przyczynę problem, a nie tylko łagodzi skutki.